Yhteystiedot: 

  • Hanna Limnell, Turunmaan sairaala, p. 044-7623352, hanna.limnell(at)novia.fi
  • Heikki Ellilä, Psykiatrian tulosalue ja Tyks Vakka-Suomen sairaala, p. 044 9075489, heikki.ellila(at)turkuamk.fi
  • Kati Kulju, Tyks Asiantuntijapalvelut, Tyks Loimaan sairaala, p. 040 073 2571, kati.kulju(at)turkuamk.fi
  • Leena Walta, Tyks SAPA, p. 044 9075475, leena.walta(at)turkuamk.fi
  • Merja Nummelin, EPLL, Tyks Medisiininen, Tyks Operatiivinen toiminta ja syöpätaudit, p. 050 5699770, merja.nummelin(at)turkuamk.fi      
  • Riikka Teuri, Tyks Sydänkeskus, Tyks TOTEK, p. 040 355 0423, riikka.teuri(at)turkuamk.fi
  • Nina Rantalaiho-Kulo, Tyks TULES ja Tyks Salon sairaala, p. 044 907 5474  nina.rantalaiho-kulo(at)turku.fi
  • Susanna Mört, Tyks Lasten ja nuorten klinikka ja Tyks Naistenklinikka, p. 040 3550445, susanna.mort(at)turku.fi
  • Teija Franck, Tyks Vatsaelinkirurgian ja urologian klinikka ja Tyks Neuro, p. 040 3550433, teija.franck(at)turkuamk.fi

Kliinisen hoitotyön opettajat vastaavat uutta luovan oppimisen mahdollistamisesta, ohjausosaamisen tuesta ja yhteisten työelämäkäytäntöjen uudistamisesta.

Keskeisinä kliinisen hoitotyön opettajan tehtäviämme ovat: 

  1. Tiedon ja osaamisen vahva integraatio
  2. Oppimisprosessien tukeminen
  3. Oppimisympäristöjen monipuolinen kehittäminen ja arviointi
  4. Ohjaajakoulutus henkilökunnalle
  5. Moniammatilliset simulaatiot
  6. Työelämälähtöinen tutkimus-, kehittämis- ja innovaatiotoiminta
  7. Moniammatillinen kehittämisyhteistyö
  8. Opetussuunnitelmayhteistyö       

Olemme osa Terveyskampus Turku verkostoa ja toimimme yhteistyössä Varsnais-Suomen sairaanhoitopiirin kuntayhtymän (VSSHP), Turun Yliopiston (TY) Åbo Academin (ÅA), Turun ammattikorkeakoulun (Turun AMK), AB Yrkeshögskolan vid Åbo Akademin (Yrkeshögskolan Novia) kanssa.